Ulubieniec miesiąca nr 1

Cześć. Kilka dni temu dodała m wpis, w którym poinformowałam Was, że planuje zrobić coś typu „ulubieniec miesiąca”. Zdecydowałam, że ulubieniec miesiąca będzie pojawiał się 13 dnia każdego miesiąca zaczynając od dziś.

Dzisiejszy ulubieniec miesiąca to książka napisana przez P.C. Cast i  Kristin Cast. Jest to pierwsza  część Domu Nocy pt.”Naznaczona”.

20150131_112449

Książka opowiada o zwykłej dziewczynie, która pewnego dnia zostaje (jak mówi tytuł) naznaczona na wampira. Na jej czole pojawia się tego symbol, pół księżyc. Je przyjaciele odwracają się od niej, nawet jej chłopak Heath. Jej matka, która ożeniła się z innym mężczyzną, który jest w jakimś tam zgrupowaniu wiary (przepraszam, ale mówię to z pamięci), przez co jest na nią jeszcze bardziej wściekły. Dla Zoye jedynym wsparciem była jej babcia – Sylvia Redbirt. Bohaterka będąc u babci na wsi spadła ze wzgórza, dzięki czemu spotkała boginię Nyks, która całując ją w czoło wypełniła jej znak, co osiągały tylko dorosłe wampiry. Zoye przyjechała do Domu Nocy, jej mentorką była Neferet – najwyższa kapłanka Nyks. Tam też dziewczyna zaprzyjaźniła się z Damienem (który miał odmienną orientację seksualną), Steve Rae, która została jej najlepszą przyjaciółką, poznała także Bliźniaczki (które właściwie nie były siostrami, nawet nie były do siebie podobne, miały też inne kolory skóry) – Erin i Shaunee. Prócz przyjaciół dziewczyna ma także wrogów, jak Afrodyta, najpopularniejsza dziewczyna w szkole i przewodnicząca Cór i Synów Ciemności (szkolna organizacja adeptów). Po pewnym czasie Zoye odkrywa, że jest wyjątkowa, a także ma sojusznika, byłego chłopaka Afrodydy – Erika…

Reszty nie będę Wam zdradzać, jeżeli jesteście ciekawi przeczytajcie. To na tyle w pierwszym ulubieńcu miesiąca. Czekajcie do następnego, pa.

Mam nadzieję, że wpis się spodobał, jeśli tak zostaw komentarz i koniecznie odwiedź mojego fb. 

wpid-podpis.png

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>